Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

GRAFİK TASARIM BİRİMİ GÖREV TANIMI

 

Birimimiz başta Rektörlük olmak üzere Üniversitemizin genel tanıtımına yönelik tüm basılı ve dijital ortamdaki tasarım çalışmalarını yürütmenin dışında, yapı ve çevre düzenlemeleri öncesindeki tasarım-görselleştirme çalışmalarını da yürütmektedir.

1. Üniversitemizin kitap, broşür, ilan gibi çok sayfalı tüm basılı işlerini düzenleyip baskı aşamasına hazır hale getirmektedir.

2. Üniversitemiz bünyesinde yer alan birim ve bölümlere ait logo çalışmaları yapılmakta veya daha önce hazırlanmış olan logoların yeniden düzenlenecek dijital hale dönüşümlerini sağlamaktadır.

3. Drone ile havadan fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilmektedir.

4. Üniversitemizin marka değerinin gelişmesi için birçok projeyi eş zamanlı olarak yürütmektedir.

5. Üniversitemize ait olan LED ekranımıza girecek tasarımların hazırlanarak belirli periyotlarla LED ekran içeriklerinin güncellenmesini sağlamak.

6. Üniversitemizin web sitesine yapılacak ekleme ve düzenlemelerin tasarım ve takip işlerini yürütmek. Belirli aralıklarla ana sayfada yayınlanan pop-up açılır görsellerin tasarım işlerini yürüterek sayfada yayınlanmasını sağlamak.

Tüm bilim ve bölümlerin logoları (vektör, word, png olarak) içerisinde barındıran web sitemiz,

 Üniversitemizin kurumsal kimlik çalışmalarının yayınlandığı web sitemiz. İçerisinde Üniversitemizin logo kullanımı, kartvizit, poster, zarf gibi çalışmalar yer almaktadır. Diğer bölümlere ait sunum, poster ve antet çalışmaları da sitemizde mevcuttur.

 Öğrencilerimizin tercih sırasında Üniversitemizin tüm bölümleriyle ilgili merak ettikleri bilgilere ulaşmalarını sağlamak için hazırlanmıştır.

Birimimiz tarafından hazırlanan veya sisteme eklenmesi için onay alınarak tarafımıza ulaştırılan tüm Üniversitemiz yayınlarının elektronik kitap formatına özel bir yazılım sayesinde çevrilerek, web sitesi üzerinden herkese açık erişimlerini sağlanmaktadır.

Fakülte, Yüksekokul, Meslek Yüksekokul ve sosyal tesisler gibi Üniversitemiz bünyesinde bulunan birçok yerin sanal tur çekimleri tamamlanarak dijital platformda gezinti yapılabilecek bir şekilde web sitesi içeriğinde sunulmaktadır.

 

EÜ GRAFİK TASARIM BİRİMİ PERSONEL LİSTESİ

 

ADI SOYADI

GÖREVİ

1

Hakkı Koray KUTLU

Grafik Tasarım Uzmanı-Birim Sorumlusu

2

Buket ÖZBENEŞ

Grafik Tasarım Uzmanı

3

Cenker ÖZBENEŞ

Grafik Tasarım Uzmanı

4

Erdoğan RODOPLU

Grafik Tasarım Uzmanı